ГАШ

Наша школа  є  громадсько-активною школою.

Місія громадсько-активної  школи:

Сучасна школа повинна дати учням не тільки певні вміння та навички, а й виховати соціально адаптовану та громадсько— орієнтовану особистість, яка після закінчення школи знайде своє місце в житті, зможе творити позитивні зміни у суспільстві, допомагати людям змінювати на краще життя своєї громади.

Як громадсько-активна, школа  ставить перед собою мету не просто надавати освітні послуги учням, але й розвивати громаду, залучати батьків та мешканців до вирішення соціальних та інших проблем, які існують як в школі, так і в громаді.

Наша  школа – це звичайна школа, де є:

*      Спільні переконання щодо освіти як процесу, що відбувається впродовж усього життя і повинен бути доступний для кожного члена громади, незалежно від його/її віку;

*      Спільні переконання щодо виходу школи із своєї традиційної ролі та бачення її доступності протягом семи днів на тиждень, участі в управлінні інших членів громади, доступності шкільних ресурсів для всіх членів громади;

*      Спільний голос у визначенні потреб та ресурсів громади;

*      Можливість для батьків бути залученими до процесу прийняття рішень щодо якості освіти для їхніх дітей та участі у житті школи;

*      Визнання ролі усіх членів громади в освіті та розвитку громади, покращенні життя для кожного члена громади.

Громадсько активна школа є однією з найефективніших моделей інноваційного розвитку сільських шкіл України, яка не просто надає освітні послуги учням, а й розвиває  громаду, залучає батьків та громадськість села до розв’язання освітніх, соціальних, фінансових проблем які існують як у школі так і в громаді.

Працюючи в партнерстві з громадою  школа намагається стати ініціатором розвитку Містківської громади, сучасним освітнім,  інформаційно - ресурсним центром села. Саме співпраця з ГО «ТЕМП» дала можливість адміністрації закладу прийняти участь у Проекті ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Завдання проекту:

1)       Консолідація місцевого населення на реалізацію проекту і програми місцевого економічного розвитку, впровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах освіти.

2)       Залучити членів сільської ради та спонсорів до участі у вирішенні проблем по енергозбереженню.

3)        Інформаційному центру, активізувати роботу по розповсюдженню інформації серед населення про хід виконання даного проекту.

4)       Створити сприятливі умови для доступу населення до інформації, необхідної для реалізації даного проекту.

Проблемою, на вирішення якої спрямовано діяльність пропонованого проекту є низький рівень впровадження енергозберігаючих заходів на об'єктах  культури і освіти, охорони здоров’я, благоустрою села.

Школа – є культурним осередком у нашому селі, бо саме в нашому навчальному закладі навчаються діти жителів села, проводять свій вільний час, творчо розвиваються.

Школа і ГО «ТЕМП» визначили, що основним завданням  проекту є:

– зробити Містківську ЗОШ І-ІІІ ст.. безпечним для здоров’я дітей, але, на жаль, в приміщенні школи на той час вікна знаходяться в аварійному стані, бо капітальний ремонт  не  проводився близько 30 років. Це здоров’я наших дітей і тепло в приміщеннях.

Метою впровадження мікропроектної пропозиції «Ремонт Містківської ЗОШ І-ІІІ ст.» стало  збереження тепла в приміщенні, покращення  денного освітлення, що є необхідним для здоров’я дітей.

Реалізувавши даний проект в партнерстві з ГО «ТЕМП» ми набули досвід  у планувані роботи, складанні проектів, укладання договору, вміння вести необхідну документацію, також  навиків спілкування з і членами інших громадських  організацій, вміння контролювати надходження коштів та витрат під час реалізації проекту. У майбутньому цей досвід знадобився під час впровадження інших проектів.