Проект "Розширення групи короткотривалого перебування при Містківській ЗОШ І-ІІІ ст"

Містківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Сватівської районної ради Луганської області

Мікропроектна пропозиція

2010 рік

1. Опис проектної пропозиції

а)  Спричинена фінансово-економічною кризою проблема, на вирішення якої спрямовано проектну пропозицію

Виходячи з вище сказаного перед педагогічним колективом постала проблема розширення групи короткотривалого перебування дітей (далі ГКТПд)  5-річного віку, яка свого часу була створена на базі Містківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в 2005 році .

ДНЗ « Оленка», який функціонує на території Містківської громади,  перевантажений і розрахований на дітей ясельного віку. Постало питання про необхідність розширення ГКТПд  і  створення  умов для охоплення дошкільною освітою більшої кількості дітей.

б) Мета проектної пропозиції

Метою проектної пропозиції є створення умов для здобуття доступної та якісної дошкільної освіти; розвиток широкої мережі дошкільних навчальних закладів різних типів, профілів та форм власності. Забезпечення найбільш повного охоплення дітей дошкільною освітою шляхом розширення групи короткотривалого перебування на базі Містківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

в)  Обгрунтування  проектної пропозиції

Дошкільна освіта являється обов’язковою  первинною складовою безперервної освіти. На базі ЗОШ І-ІІІ ступенів Містківської сільської громади є можливість для успішного розв’язування  завдань реорганізації та розвитку системи дошкільної освіти. Існуюча група працює 15 годин на тиждень, що не задовольняє бажання батьків, які витрачають час на дорогу до школи більше ніж дитина знаходиться на заняттях. Завдяки проекту навчальний заклад мав би можливість збільшити тривалість навчально-виховного процесу для  дошкільнят до 40 годин на тиждень. Фінансування отримані в результаті реалізації даного проекту дадуть можливість розширити площу приміщення для охоплення більшої кількості дітей, для зміцнення матеріально-технічної бази та покращення побутових умов для дітей дошкільного віку.

г)  План реалізації

№ з\п

Назва етапу

Термін реалізації

Опис заходів

1.

Збільшення площі для реалізації навчально-виховного процесу

січень 2011 року

1.Ремонт навчальних та ігрових кімнат

2. Покращення штучного освітлення

2.

Покращення умов перебування дітей дошкільного віку

Січень-лютий

2011 р.

3.

Покращення існуючих та впровадження нових освітніх програм

Січень-лютий

2011 р.

1. Придбання оргтехніки та електронних посібників для розвитку розумової діяльності, пізнавальних інтересів готовності до довіної регуляції своєї пізнавальної діяльності та до соціальної позиції майбутнього школяра.

4.

Забезпечення розвитку творчого потенціалу.

Січень2010-січень 2011

2. Організація гуртків: декоративно-прикладного та художньо-естетичних циклів.

5.

Забезпечення фізичного розвитку дітей

Січень2010-січень 2011.

1. Придбання спортивного інвентаря та фізкультурного обладнання

2. Організація заходів по розвитку фізичного здоров'я дітей.

6.

Особистісне зростання професійного рівня вихователів ГКТПд.

За  планом районного відділу освіти

Проходження атестації вихователів на базі навчального закладу.

д) Необхідні для реалізації ресурси.

3.  ПІБ – завгосп школи,  організація та виконання  ремонтних робіт

4. Проектною пропозицією передбачено залучення до виконання ремонтних робіт членів ГО «ТЕМП», батьків.

5. Під час реалізації мікропроектної пропозиції планується залучити коштів та нематеріальних внесків від батьків, членів ГО «ТЕМП»,  бізнесу, сільської ради  на загальну суму 20 004 грн, що становить 20 % від загального бюджету конкурсу. Ця сума  не враховує будівельні роботи членів ГО.

є)  Результати

1. Упорядкування роботи ГКПд відповідно до потреб населення.
  2. Завдяки реалізації проекту збільшити охоплення дошкільною освітою дітей 4 – 5 років від 11 до 40  дошкільнят, що проживають на території Містківської територіальної громади.
  3. Забезпечення виконання натуральних та грошових норм харчування дітей  дошкільного віку.
  4. Підвищення якості навчально-виховного процесу, організації роботи          навчального закладу щодо збереження  і зміцнення психічного і фізичного           здоров’я дітей дошкільного віку.
  5. Покращення програмно-методичного забезпечення діяльності дошкільних           навчальних закладів.
  6. Стабілізація кадрового складу, створення ефективної системи для          професійного росту та самореалізації педагогів.
  7. Покращення матеріально-технічної бази відповідно до сучасних вимог.
  8. Збільшення загального числа педагогічних кадрів, що мають отримати          оплачу вальну роботу завдяки реалізації даного проекту ( на сьогодні працює 1 фахівець на 0,5 ставки,  а планується 2 ставки).
  9. Участь Містківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в реалізації даного проекту дає           можливість привернути увагу місцевої влади, громади та бізнесу до болючої проблеми суспільства охоплення дітей дошкільною освітою.
  10. Під час реалізації даного проекту діти, які відвідуватимуть групу для дітей  5-річного віку будуть отримувати освітні послуги на більш високому рівні, що дасть змогу гармонійно розвиватися та адаптуватися до навчання в середній школі.
  11. Робота по охопленню освітою дошкільнят не припиниться після  закінчення фінансування проекту з боку фонду « Відродження», а  продовжиться за допомогою залучення коштів від місцевої влади,  громади та бізнесу.
  12.   Інформація про даний проект буде публікуватися на сторінках ЗМІ районного та обласного рівня, та на сайті Містківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сватівської районної ради Луганської області, над створенням якого в даний час працює колектив школи.

Бюджет мікропроектної пропозиції

«Розширення групи короткотривалого перебування

при Містківській  ЗОШ І-ІІІ ступенів»

ВІДКРИТТЯ ДОДАТКОВИХ ГРУП ДЛЯ ДІТЕЙ 5-РІЧНОГО ВІКУ ПРИ ДОШКІЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ