Ти – вічний біль, Афганістан (2017)

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…

Афганістан - наш біль і наша незагойна рана. 15 лютого 2017 року минуло 28 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. За роки війни в Афганістані служили, за різними даними, від 620 тис. До мільйона радянських солдатів, втрати радянської сторони склали понад 15 тисяч осіб. Наші солдати віддали життя, виконуючи завдання, які поставило керівництво країни.
Віддаючи данину поваги тим, хто проявив найвищу силу духу, самовідданість, героїзм, виконуючи бойовий обов'язок, В Містківській ЗОШ I –III  ступенів провели заходи, присвячені 28-річчю виведення радянських військ з Афганістану.
Педагог-організатор Матвієвська Ольга Миколаївна провела  урочисту лінійку  під назвою «Одвічний біль Афганістану» для  учнів 7-11  класів.  На лінійку був запрошений вчитель української мови і літератури Бура Петро Йосипович,  брат якого загинув під час бойових дій в Афганістані.
Для учнів 1-6 класів, класні керівники провели виховні години «Біль Афганістану»
Вчитель історії Колмик Вікторія Миколаївна провела урок мужності для старшокласників  ««Афганістан як біль у моїй душі»

Цього дня на урочистій лінійці було згадано  імена воїнів-інтернаціоналістів, жителів нашої села, які проходили строкову службу на території Афганістану.

Бурлуцький Іван Миколайович
Рубчевський Микола Іванович
Набока Олександр Миколайович
 Кагала Анатолій
Бурлуцький Микола Павлович
Чепіга Микола
Підгайко Вадим
Попов Олексій Миколайович
Бура Сергій Йосипович  (загинув виконуючи інтернаціональний обов’язок  в ДРА )
 Шпанко Іван

Закінчилася десятилітня ніким і нікому не оголошена трагічна війна. Але в людській пам’яті вона буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів, обелісками з залізними зірочками та піснями, які увірвалися в наше життя фронтовим вітром.
Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імена воїнів-афганців.