Ляльковий театр

«Ляльковий театр»

у І семестрі

2013-2014 навчального року

Основною метою роботи гуртка «Ляльковий театр» у початкових класах є створення умов для розвитку творчих здібностей учнів, формування моральних цінно­стей і орієнтирів особистості, забезпечення естетичного виховання.

До гуртка «Ляльковий театр» зараховані учні 2 -4 класів, у кількості 10 дітей. Заняття проходять по одній годині двічі на тиждень – понеділок та середа з 12.45 год до 13.45 год. Діти із задоволенням відвідують гурток, проявляючи свою творчість, виразність мовлення, увагу, розвиток координації рухів та пам'яті.

Протягом І семестру учні поглибили знання  про види мистецтва;

сформували позитивне ставлення до різних видів мистецтва, необхідність їх поєднання у роботі лялькового театру; ознайомилися із специфікою лялькового театру, театральною лексикою, професіями людей, що працюють в театрі;

вчилися  справедливо оцінювати свої і чужі вчинки, вчилися передавати голосом, жестами характер дійових осіб, своє відношення до них.

Після організаційних питань,  основною темою занять була підготовка лялькової вистави. Обрано виставу «Колобок» за мотивами російської народної казки. Провели бесіду за змістом п'єси, досліджували характери героїв, визначали, як передати образ, вибирали декорації. Розвивали виразність, емоційність читання, мислення, мовлення, вміння передавати голосом своє відношення до героя, давати оцінні судження.

Розподілили ролі п’єси, спробували уявити себе на місці персонажу - обґрунтувати вибір саме такого голосу, тембру, сили голосу. Вчилися  вживатися в роль, інтонацією передавати настрій персонажу, почуття, характер.  Вивчили слова п’єси напам'ять.

Вчилися  вдягати ляльку на руку, виконувати вправи: поворушити головою ляльки, руками; вчилися водити ляльку за ширмою на витягнутій руці; виконували ускладнені  завдання: лялька ходить по ширмі, зупиняється, ворушить головою, руками. звертається до дітей, супроводжуючи слова рухами. Вчилися  з'єднувати дії ляльок зі словами ролі, відпрацьовували індивідуально, в парах.

Виховували протягом всіх занять відповідальність за свої вчинки, товариськість, культуру мовлення і поведінки, бажання допомагати іншим. Впевненість у своїх можливостях.

Керівник гуртка: Лебідь О.М.